KAMYON VE ÇALANLAR KAMERADA ANCAK KAMYON HALA BULUNAMADI
ALİ AYDIN“BİZ KAMERALARDAN SÜRATLİ GEÇTİĞİMİZ ZAMAN PLAKAMIZA CEZA GELİYOR AMA KAMYON VE ZANLILARIN OTOMOBİLİNİN GÖRÜNTÜLERİ NEREDE?”
21-11-2012

 

Bandırma’da 30 gün önce 59 KD 679 plakalı içinde kauçuk hammaddesi bulunan kamyonunu bir kamyon otoparkına bırakan Ali Aydın bir gün sonra aracını yerinde göremeyince polise haber verdi. Otoparkın kamera görüntülerini inceleyen Ali Aydın çalan kişinin 20 yıldan beri tanıdığı kişi olan Murat Eroğlu olduğunu görünce şaşkına döndü.  Ayrıca, görüntülerde 3 kişinin daha kamyonu otoparktan çıkaran Murat Eroğlu’na yardım ettiğine de şahit oldu.

Ancak kamyonunun 30 günden beri hala bulanamaması Ali Aydın’ı adeta isyan ettirdi. Kamyonun çalınmasından 1 hafta sonra internette çalınan araç plakalarının yayınlandığı sitede kendi araç plakasını göremeyince iyice şaşıran Ali Aydın,” Kamyonu alan belli, telefonu belli, ona yardım eden 3 kişi ve onların beyaz renkteki özel otomobil de kamera kayıtlarında görülürken neden benim kamyonum ve 3 kişi ile onların özel otomobili bu teknoloji devrinde bulunamıyor?  “diye sordu ve “Kamyonun otoparktan hangi gün ve hangi saatte çıkarken görüntüleri var,(20-10-2012 tarih  ve saat 20:36) yalnız bu koca kamyonun hiçbir yerde izine rastlanmadı. Polise derdimizi anlatamıyoruz. Bu araba hangi yöne gitti, bunu bir tespit edilmesi lazım. Bandırma giriş-çıkışlarında mobeseler var. Başka il ve ilçelerin de mobeseleri var...Bu mobeselerde kamyonum ve 3 kişinin kamerada görülen beyaz renkteki otomobilinin  mutlaka kaydı vardır. Biz kameralardan süratli geçtiğimiz zaman, bir hata yaptığımız zaman mobeseler kaydımızı yapıyor ve arkadan plakaya ceza geliyor. Benim kamyonumun ve beyaz renkli otomobilin de mutlaka mobeselerde kayıtları vardır. 30 günden beri bunlar tespit edilemez mi?” diye konuştu ve konuyla ilgili Bandırma Cumhuriyet Savcılığı’na 2 kez dilekçe verdiğini netice alınamazsa sonunda kendisini Bandırma Adliye Binası önünde yakacağını söyledi. Erdem ÖZCAN