Büyükşehir’den Gazeteciler ve Aileleri Onuruna Yemek
13-1-2020

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle il genelinde görev yapan basın mensupları ve aileleri onuruna yemek düzenledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Dairesi Başkanlığı; merkez ve ilçelerde görev yapan basın mensupları ve aileleri onuruna bir yemek düzenledi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen yemekli programda gazeteciler ve aileleri fasıl eşliğinde yemekleri yiyerek meslektaşlarıyla bol bol sohbet etme fırsatı yakaladılar.

“Sayenizde Yaptığımız Hizmetleri Vatandaşlarımıza Duyuruyoruz”

Yemek sırasında bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Dairesi Başkanı Taner Korkmaz “Sizler, belediye olarak bizim; gözümüz, kulağımız ve vatandaşlara dokunan noktalarımızsınız. Bizlerin birkaç dakikada okuyup bitirdiği bir haber sizlerin saatlerce uğraşınızın alın teri. Bu nedenle Yücel Yılmaz başkanımız bu yemeğin gazeteciler ve aileleri için düzenlenmesini istedi. Çoğu zaman basın mensubu arkadaşlarımız gerçekten ailelerinden, kendilerinden feragat ederek bizlerin vatandaşlarla buluşmasını sağlamak için etkinliklerimize ailelerinden ödün vererek geliyorlar. Bu yüzden Yücel Yılmaz başkanımız burada basın mensuplarına aileleri huzurunda çok teşekkür etmek istemişti fakat başka bir program olduğu için gelemedi. Bende sizlere başkanımızın teşekkürünü ve helalliğini getirdim. Gerçekten zor bir meslek yapıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun, bizi hiçbir etkinliğimizde yalnız bırakmıyorsunuz. Sayenizde biz de yaptığımız hizmetleri vatandaşlarımıza duyuruyoruz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun.” dedi. Gazetecileri ve eşlerini gelişlerinde tek tek karşılayıp ilgi gösteren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Taner Korkmaz ve Şube Müdürü Pınar Deniz aynı ilgiyi yolcu ederken de gösterip Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz adına çam sakızı çoban armağanı hediye paketi ile uğurladılar. Marmara Medya Grubu’nun tam kadro halinde katıldığı davette, Bandırma’dan bazı basın mensupları da katılım sağladı.  /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci