Turan Ulusal Türk Uygarlığı’ndan Başkan Tosun’a Ziyaret
26-2-2020

Turan Ulusal Türk Uygarlığı Balıkesir İl Başkanı Barış Usta ve Yönetim Kurulu üyeleri Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Turan Ulusal Türk Uygarlığı Balıkesir İl Başkanı Barış Usta, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’a çiçek ve plaket takdim ederek çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verdi. Barış Usta, Turan Ulusal Türk Uygarlığı terişiyle ilgili verdiği bilgilerde, Bayrağının tanıtımının yanı sıra Turan, Ülkü ve Hedeflerini kısaca anlatarak, HDP hariç tüm siyasi partilerle aynı mesafede olduklarının özellikle altını çizdi.

İl Başkanlığını Bandırma’da faaliyete geçirmekle doğru bir karar verdiklerini söyleyen başkan Barış Usta, Bandırma Belediyesi ile ortak çalışma istediklerini ve bunun da Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun tarafından kabul görmesinin kendileri açısından sevindirici olduğunu söyledi. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Barış Usta başkanlığında oluşan Turan Ulusal Türk Uygarlığı’nı tanımakta mutlu olduğunu belirterek, birlikte ortak çalışmanın kendileri açısından da önemli adım olacağını ve bundan da mutlu olacaklarını söyledi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci