Fatih Ortaokulu’nun Gururu İbrahim Efe
16-3-2020

Okul sporlarında Bandırmalı öğrencilerinin başarıları artarak devam ediyor. Fatih Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi İbrahim Efe Kocabalcıoğlu’nun karate dalında Avrupa 3. olması bu başarılara yeni bir halka ekledi.

19 – 23 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılan Ashihara International Europan Championshipp turnuvasında başarılı maçlar çıkaran İbrahim Efe Kocabalcıoğlu Ümitler 60 kiloda Avrupa 3. olmayı başardı.

Fatih Ortaokulunda düzenlenen törende İbrahim Efe başarı sertifikasını ve madalyasını Fatih Ortaokulu Müdürü Vasfi Akçetin’in elinden aldı. Başarılarından dolayı öğrencisini kutlayan Müdür Akçetin  “ İbrahim Efe düzenli ve disiplinli çalışarak bu başarıyı elde etti.  Bu başarı sizlere örnek olmalıdır. Yapılacak sportif etkinliklerin akademik başarıları da beraberinde getireceğini İbrahim Efe göstermiş oldu. Kendisini kutluyorum.”

Göstermiş olduğu başarıdan çok mutlu olduğunu ifade eden Avrupa 3. sporcumuz İbrahim Efe Kocabalcıoğlu “ Derslerimi aksatmadan çok çalışarak bu başarıları kazandım. Birçok arkadaşımı da bu spora kazandırmak istiyorum. Hedefim Avrupa şampiyonu olarak hem ülkemi hem de Bandırma’yı başarı ile temsil etmektir. “ dedi. /Haber Merkezi