Büyükşehir ve Erdek Arasında Uyum Sağlandı
23-5-2020

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Erdek’e gerçekleştirdiği ziyarette Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ile bir araya gelerek proje alanlarında incelemelerde bulundu.

İlçe belediyeleri ile uyum içerisinde çalışarak ortak akılla hizmet üretmek istediğini her fırsatta dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bu düşünceyle Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ile bir araya geldi. Başkan Yücel Yılmaz İlk olarak Başkan Hüseyin Sarı’yı makamında ziyaret etti. Burada, Erdek ile ilgili söz konusu projeler haritalar üzerinden masaya yatırılarak her iki belediyenin beklentileri ve istekleri konuşuldu. İkili daha sonra belediye meclis üyeleri ve ilçe başkanlarının da katıldığı konvoy eşliğinde tek, tek proje alanlarına giderek yerinde incelemelerde bulundular.

Belediye binasından ayrılan başkanlar, ilk önce Erdek Limanı’nı kuş bakışı gören Seyit Gazi Tepesi’ne geçtiler. Burada Erdek Limanı’na yapılması planlanan yat marinası ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Daha sonra Erdek’e yapılacak olan çevre yolu ile ilgili konuşuldu. Ardından Narlı Mahallesi’ne geçilerek sahil bandı ile ilgili yapılmak istenen yenileme çalışmaları ele alındı. Başkan Yılmaz, Ocaklar sahilinde de incelemelerde bulundu.

İkili son olarak Erdek’e dönerek Ali Haydar Sarı Sahil Bandı’ndan, Erdek Kaymakamlığı’na kadar sahil boyunca yürüdüler. Başkan Sarı; sahil bandı, öğretmen evi ve liman ile ilgili projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve her iki belediyenin ortaklığında hayata geçirilecek çalışmalar konuşuldu. Erdek için ortak akıl ile çalışılıp turizme katkı sağlayacak adımlar atılması için birlik ve beraberlik mesajları verildi. /Umut Osman Sunci