CHP Kültür Merkezi’ni Yeniden Gündeme Taşıdı
30-6-2020

Bandırma Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selim Panç Ve Yönetim Kurulu Üyeleri  Paşakent Muhtarı Nurten Sarıaltın İle  Birlikte Yapılması Planlanan  Kültür Merkezi Alanında İncelemelerde Bulundu.

İlçe Başkanı Selim Panç  inceleme sonrası yaptığı açıklamada, “Bandırmamız sosyal, kültürel, ekonomik açıdan hızla gelişen ve kendi adında  Üniversitesi olan bir şehirdir. Paşakent Mahallesinde 2001 yılından beri yapımı yılan hikayesine dönen Kültür Merkezinin en son 4  yıl önce  ihalesi yapılmıştır. Fakat  inşaatı bir türlü başlamamıştır. Oysa projesi çizilmiş, ihalesi tamamlanmış, inşaatı yapacak  şirket belli olmuş, tüm  prosedürler  tamamlanmış  ve  tam kazma vurulması beklenirken, inşaat  Cumhurbaşkanlığı tasarruf  tedbirlerine takılmıştır.

Kültürün, eğitimin tasarrufu olmaz. Bundan dolayı İnşaatın bir an önce başlayarak hızla tamamlanmasını bekliyoruz, eğer Kültür merkezi, ilgili Bakanlık tarafından  yapılmayacaksa,  Kültür Merkezi yapımı için Bandırma Belediyesi’ne devrinin yapılmasını talep ediyor, konunun  takipçisi olmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz,” dedi. /Haber Merkezi