Muhtar Sarıaltın’dan İhtiyaç Sahiplerine Destek
16-9-2020

Paşakent Mahalle Muhtarı Nurten Sarıaltın, ihtiyaç sahiplerine yönelik giysi, oyuncak ve kitap kampanyası başlattı.

Daha önce de gerçekleştirdiği proje ve çalışmalarıyla, yardımseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında çok kez köprü olan Paşakent Mahalle Muhtarı Nurten Sarıaltın, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor. Son olarak, Paşakent Mahallesi Muhtarlığı’na bağışlanan kitaplarla mini bir kütüphane kuran Sarıaltın, ayrıca giysi ve oyuncak yardımlarına da kaldığı yerden devam ediyor.

Sarıaltın, yaptığımız röportajda konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunarak, “Giysi ve oyuncakların yanında son zamanlarda kitap toplamaya da başladım. Aslında bunu daha önce de yapıyordum. Topladığım kitapları okullarımıza iletiyordum. Şimdiyse muhtarlığımıza bir kütüphane kurmak istedim. Kütüphanemizde şu an çocuk ve yetişkin kitaplarımız olmakla beraber bir Atatürk ile ilgili kitap köşemiz ve öğrencilerimiz için yardımcı kaynaklarımız da var. Muhtarlığımıza gelenler kitaplarımızı ödünç alıyorlar ve ödünç kitaplar bırakıyorlar. Yani kitap değişimleri olabiliyor. Bir kitap yerine daha fazla kitap okuyabiliyorlar.

Bir taraftan sosyal sorumluluk projelerimize de devam ediyoruz. Özellikle pandemi sürecinde zor durumda olan ailelerimiz bizlere ulaştılar ve yardımlarımızı yaptık. Yardım severler ise evlerinde fazla gördükleri eşyaları, oyuncakları ve giysileri bizlere getirmeye devam ediyorlar. Bunları ihtiyaç sahiplerine iletiyoruz,” dedi. /Umut Osman Sunci