BAܒde Spor Yaralanmaları ve Sporcu Beslenmesi Paneli Düzenlendi
Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Spor Yaralanmaları ve Sporcu Beslenmesi paneli, Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi
20-10-2014

Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğiyle düzenlenen panele ilgi yoğun oldu. Rektör Prof. Dr. Mahir Alkan’ın da katıldığı etkinlikte; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. İbrahim Erdemir, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim elemanları ile çok sayıda öğrenci hazır bulundu.

Yöneticiliğini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Haktan Sivrikaya’nın üstlendiği panelde konuşmacı olarak Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Devrim Akseki, Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinden Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aziz Atik ve Diyetisyen Hayrettin Kara yer aldı.

Panelde konuşmacılar; sporcu yaralanmaları, tedavi yöntemleri, yaralanmaya karşı alınması gereken önlemler, sporcu beslenmesi ve sağlıklı yaşamın önemi gibi pek çok konuya değindi. Panel, dinleyicilerin sorularının panelistlerce yanıtlanmasıyla son buldu.