KALDIRIMDA ELEKTRİK VAR
Kentin önemli caddelerinden biri olan Kaşif Acar Caddesi kaldırımında bulunan aydınlatma direği 4 ay önce bir aracın çarpması sonunda devrildi.
24-10-2014

Yetkililerin yıkılan ve yerinden alınan direğin yerine yeni bir aydınlatma direği koyması beklenirken yüksek elektrik akımı bulunan çok sayıda kablo ucunu plastik bandajlarla kapatılarak kablo uçları dışarıda bırakıldı.

Çevre esnafının TEDAŞ ve Belediye yetkililerine yaptıkları şikâyetler dikkate alınmayınca çareyi yine esnaf buldu. Kaldırımda uçları açıkta bırakılan kabloların önünde iş yer bulunan Canberk Cavlak kabloların üstünü kırmızı renkli bir koni ile kapatarak geçici bir önlem aldı.  Şikayet üzerine sadece belediye yetkililerin gelip fotoğraf çektiklerini ancak değişen bir şeyin olmadığını söyleyen  Canberk Cavlak”  Ucu bandajla örtülü kablolarda elektrik akımı var; bir meraklı kişi gelip koniyi kaldırıp kablolara elle temas etse çarpılabilir, kabloların çevresindeki pisliği de çarpılırız korkusuyla yıkayamıyoruz. 4 ay oldu aydınlatma direğinin yıkılması, mutlaka yetkililerin acele önlem alması gerekir” diye konuştu. ERDEM ÖZCAN