Deniz otobüsü seferleri ertelendi
Tüm yurtta etkili olan soğuk hava Bandırma’da da etkisini göstermeye başladı. Soğuk ve yağışlı hava nedeniyle deniz ve hava seferlerinde aksamalar yaşandı.
26-11-2014

Türkiye’nin birçok yerinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava bölgemizde de iyiden iyiye hissedilmeye başladı. Bandırma’da akşam saatlerinde başlayan ve etkisi iyice artıran yağmur, sabah saatlerinde yerini parçalı bulutlu bir havaya bıraksa da esen sert rüzgar ve soğuk nedeniyle hava ve deniz seferlerinde aksamalar oldu. Dün sabahtan itibaren deniz otobüsü seferleri yapılmazken feribot seferleri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Aşırı rüzgarlar nedeniyle hava trafiğinde de aksamalar yaşandı.

Balıkçılarda etkilendi

Bandırmalı balıkçılar etkili olan fırtına nedeniyle açıkta balık tutmak için açılamazken, daha sakin olan Erdek limanında balık tutmak zorunda kaldılar. 

Sıcaklıklar artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre hafta başından itibaren düşüşe geçen hava sıcaklıkları bu günden itibaren artacak.

Dün hava sıcaklığı Bandırma’da 8.2 derece olarak gözlenirken bu sıcaklık hafta sonuna kadar 15 dereceye kadar çıkması bekleniyor.