banner1

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

BOZKURT, “YENİ BİR PROJE YOK, VİZYON YOK, YATIRIM YOK”

 

13 Ekim 2021 18:54
BOZKURT, “YENİ BİR PROJE YOK, VİZYON YOK, YATIRIM YOK”

MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt yerel siyaset ile ilgili partisinin görüşlerini paylaştığı basın toplantısında, Bandırma Belediyesi’ne yönelik eleştiriler sıralayarak, “Yeni bir proje yok, vizyon yok, yatırım yok,” dedi.

MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt ve yönetim kurulu, belediye meclis üyelerinin de katılımıyla parti binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Bekir Bozkurt, yaptığı basın açıklamasında Bandırma Belediyesi ve Belediye Başkanı Tolga Tosun’a çeşitli eleştiriler yöneltti. Başkan Tolga Tosun’un yanlı hareket ettiğini, Bandırma’nın ise zaman kaybettiğini anlatan Bekir Bozkurt, “Yeni bir proje yok, vizyon yok, yatırım yok,” dedi.

Bekir Bozkurt basın açıklamasında şunları söyledi, “Belediye meclisinde bulunan meclis üyelerimizle birlikte bandırmanın gelişmesine ve güzelleşmesine, bu kentte yaşayan saygı değer 160 bin hemşerimizin menfaatine olan her konuda meclise gelen kararlara olumlu katkı sağlayarak belediye çalışmalarında varlığımızı her daim hissettirdik. Bununla birlikte bizim her defasında olumlu görüş ve destek vermemiz birileri tarafından galiba teslimiyetçi muhalefet çizgisinde siyaset yaptığımız gibi anlaşılmış meclise gelen konuların değerlendirilmesine bakılacak olursa, her konuda fikrimizi beyan etmiş olumsuz olan kararlarda muhalefet şerhimizi göstermişizdir.

30 Mart 2019 seçimlerinden sonra iş başına gelen sayın belediye başkanı ilk meclis toplantısında CHP rozetini çıkartmış bandırmada yaşayan herkesin başkanı olacağını beyan etmiştir. Ama maalesef bunu başaramamıştır Bandırmanın sorunlarını ve çözüm önerileri ile halkın karşısına çıkması gerekirken günü birlik siyasi görüntülerle bandırma halkının zamanı çalınmaya hizmet üretilmemeye yeni projeler yapılmamakta sadece makyaj hizmeti ile günler, aylar ve yıllar geçmektedir.

Sayın belediye başkanının birlikte yöneteceğiz diye seçim çalışmalarında beyan etsine rağmen bu güne kadar meclise gelen karalarla ilgili hiçbir partiyle muhatap olmamış bu kentte yaşayan kendisine oy vermemiş bizlerin temsilcileri olan meclis üyesi arkadaşlarımıza da siyasi nezaketen dahi faaliyetler ve çalışmalarla ilgili bir diyalog maalesef gelişmemiştir. Belediye şantiyesinin 157 dönümlük arazisinde satış süreci ile ilgili bir fikir alış verişi olmadığı gibi meclise vermiş olduğumuz arsa ve arazilerin değerlendirmesi yönünde yapılması istenen çalışmayı kabul etmemiştir.

Sayın başkanın 2.5 yıllık çalışması da Bandırma’nın gerçek sorunu olan yol, otopark, yeşil alan, trafik, Pazar yerleri, olası bir depremde yapılması gerekenler, engelli hemşerilerimizle ilgili, Allah korusun bir sel felaketinde neler yapılması gerektiği, kent estetiği ile ilgili, şehir giriş çıkışlarıyla ilgili hiç yeni proje ortaya koyamadıkları gibi 3 dönemdir devam eden CHP belediyeciliğinin rutin devamı olmaktan öteye geçilmemiştir.

CHP’ye oy vermeyen 40 bin seçmeni görmezden gelerek sözde davranışlarından sürekli CHP’yi ön plana çıkartarak bandırmanın diğer yarısını yok saymak mecliste ortak imzalanan açıklamalar bile CHP olarak okuyan ve okutan bu anlayış asla demokratik değildir. Partizanlıktır, partili belediye başkanlığıdır. En son Cumhuriyet Bayramı törenlerinde düzenlenen etkinliklerinde, kent konseyi seçiminde ve bandırma kitap günlerinde çok fazlasıyla şahit olduk. Şehitlerin mirasına sahip çıkamayan mezarlarına hürmet etmeyen ve çevre düzenlemesi yapmayıp kaderine terk edilen eski mezarlıkların durumu ise içler acısıdır.

Sosyal belediyeciliğin gereği olarak düzenlenen her etkinlikte parti ön plana çıkartılmış partili yandaşlar etkinliklere davet edilerek kendilerinden başka fikirlere kapalı olduklarını ispat etmişlerdir.

15 yıldır CHP’de olan belediye son 2.5 yılını sayın Tolga Tosun başkanlığında geçirmiştir. Peki

Yeni bir yol yapılmış mıdır? Seçim vaadi olan Alzheimer hastaları için bakım merkezi yapılmış mıdır? Tatlısu engelliler tesisi ve plajı diye yapılan ama engellilere değil bir kısım partililerin kullanımına açılmış çay bahçesi ve bungalov evlerde yasayan yandaşlar vardır.

Bu güne kadar en büyük proje olarak taktim edilen kreş açma projesidir. Belediyenin asli görevi kreş açmak değildir. Yeni bir mesire alanı açılmamıştır. Yeni otopark yapılmamıştır. Trafiğe çözüm bulunmamıştır. Çarşı pazarda denetim yoktur. Deprem sel ve diğer doğal afetlere karşı belediye nasıl bir önlem almıştır? Kaderine terk edilen eski tekel arazileri ile eski stat şehrin göbeğinde atıl bir vaziyette daha ne kadar duracaktır. Biz yapıyoruz dedikleri eski hastanenin üniversitemizin girişimleri ile restorasyona alındığını bildiğimiz halde belediye kendisi yapıyor gibi taktim etmektedir.

Belediye bütçesinde, bütçe satılan arsalarla büyürken yatırıma ayrılan miktar azalmaktadır. 65 milyonluk yatırımın 20 milyonu malta parkına 18 milyonu çöp toplama,15 milyonu yol tamiri,6 milyon Pazar yerine 1.5 milyon araç alımına gerisi de rutin işlere harcanacağı öngörülmüştür. Yeni bir proje yok, vizyon yok, yatırım yok.

Bu şehre ait ne bir kent müzesi nede bandırmayı temsil eden marka bir ürünümüz yok. Sosyal belediyecilik gereği belediye bizim misafirimiz olan üniversiteli kardeşlerimiz için ne gibi çalışma yapmıştır haberimiz ve bilgimiz yok.

CHP sinin zihinsel arka planında milli kültürümüze hiçbir zaman samimi bir yaklaşımı olmamıştır. 19 mayıs bizimdir Anadolu’yu vatan yapan 1071 bizimdir 23 nisan geleceğimizdir, Çanakkale’de bizimdir 29 ekim bizimdir varlık sebebimizdir,10 kasım hüznümüzdür 1453 tarihe attığımız imzamızdır bu değerlere dokunan, paylaşan önemseyen bir anlayış maalesef göremedik bir kısım siyasiler ne bir paylaşım nede bir kutlama mesajı yapmamıştır

Güzel kentimiz Bandırma’yı daha yaşanabilir kent yapmak için seçtiğimiz üyelerin ve yöneticilerin partilerini genel siyaseti bir kenara bırakıp yerel siyasette bandırma için ne yapabilirim demelerini en azından bunu denemelerini bekliyoruz.

Belediye meclis toplantı tutanaklarını ve çalışmalarını hiçbir zaman gününde ve zamanında bize ulaştırmıyor. Bütçe görüşmesinin gecen aylarda verilmesi gereken evrakı dün kendi çabalarımızla alabildik buna örnektir.

Bandırma ve bandırmada yaşayan saygı değer halkımıza bu iş bilmez yöneticiliğe inanıyorum ki ilk yerel seçimde dur diyecek ehliyet ve liyakat ile çağdaş belediyeciliği Silivri, Amasya, Çankırı, Erzincan Osmaniye, Kastamonu ve diğer belediyelerdeki gibi MHP kadrolarını iş başına getirecektir.

Artık sanal alemde yapılan klavye belediyeciliği ve göstermelik makyaj belediyecilik devri sona ermeli. Bandırma halkının beklediği insana dokunan ve sorunlara çözüm üreten ortak aklın hakim olduğu bir anlayışın egemen olması gerekir sorunların sahibi olarak bir kısım kurum ve kuruluşlarına sebep gösterme fikrinden vazgeçilmelidir. Hizmete odaklanmalıdır.

Kentimizin bir kısım mahallelerine hizmet hiç olmazken diğer mahalleler daha fazla hizmet alır noktasındadır bu ayrımcılığın demokratik belediye hizmetinde olmaması gerekir

Yollar delik deşik bazı cadde ve sokaklarda çöp konteyneri yok, acılan çukurlar bir türlü kapanmıyor, sanayi içinde yollar adeta köstebek yuvası gibi, gerekli ve yeterli hizmeti aynı oranda ve eşit şekilde şehrimizin her mahallesi ve sokağı alması gerekiyor. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.