banner1

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

Siyasette aday olmak elbette bir başarıdır,ancak asıl başarı halk desteğini alarak seçimi kazanmaktır. Seçimi de kazandıktan sonra bu desteği arttırarak daha büyük kitlelere ulaşmaktır. Toplumun tamamına nüfuz edebilen birleştirici ve bütünleştirici bir siyasi olmak elbette ki zordur. Çünkü nüfuz edebilmek için boş söylemlerden öteye sevgi, saygı ve anlayış temelli sağlam icraatler ister.

Etkin bir siyaset için Ya ekolojiyi, ekonomiyi ve bilimsel ilerlemeyi küresellikten çıkaracağız yada siyaseti küreselleştirecegiz.

Gelecekte insanlığın ortak düşmanı tüketim olacaktır:
Doğal kaynakların tüketimi, insan haklarının tüketimi, saygının ve sevginin tüketimi. Bütün savaşları, düşmanlıkları, yoklugu, kıtlığı, iklim degisikliğini bile tüketime baglayabiliriz. Hiç sonu gelmeyecekmiş gibi dünyayı beton binalara boğmamız bile bu tüketim çılgınlığından gelmektedir.

İnsanoğlu teknolojide, bilimde ve sosyal yaşamda çok ileriye gitmişken belkide kendimize yetecek kadardan fazlasını edinme, biriktirme görgüsüzlügüne kapıldığımız için toplumlar fiziksel ve ruhsal olarak çöküşe gitmekte.

Çocuklarımıza ve gençlerimize okumayı, araştırmayı, sevgiyi, sormayı, sorgulamayı ve haksızlık karşısında susmamayı öğretmeliyiz.

Sayın Kanun Düzenleyiciler !
Gelecekte "Veri Mülkiyeti" hakkinda kanuni düzenleme yaparak lütfen yaşamımızı kolaylaştırınız.

Gelecekte, ya "demokrasi" kendini bütünüyle yeni baştan şekillendirecek ya da insanlar "dijital diktatörlük" altında yaşamaya başlayacak.

Tüm insanları bir süre kandırabilirsiniz. Birtakım insanları sürekli kandirabilirsiniz.
Ama tüm insanları sürekli kandıramazsınız.

Sen yine mi İYİ Partili Oldun? İyi iyilikle eş midir? İyi iyiliğe indirgenebilir mi, indirgendiğinde neleri gözden kaçırmış oluruz? İyi iyiliğe eş değilse nedir aradaki farklar?

Toplumun önderleri ve siyasetçilerden yukarıda bahsedilen sözlerini her ortamda duymuşsunuzdur.

Yaşam amacımız, doğumumuzdan bu güne kadar...aile terbiyemiz ve devlet kadrolarındaki ekip arkadaşlarımızdan devletimizin anayasal haklar ve kanunların da bahşettiği kurallara harfiyen uymaktır.

Ahlâk; huy, tabiat, seciye, insanın manevî nitelikleri, tutum ve davranışları gibi manalara gelir.

İnsan denilince akılda iki kavram birlikte canlanır:

Beden ve ruh. Beden için “suret”, ruh için ise “sîret” tâbirleri kullanılır. Meseleyi yaratılış açısından ele aldığımızda, bedenin yaratılışına “halk”, ruhunkine ise, “hulk” tâbir edilir. 

(Resûlüm!) Sen af yolunu tut, iyiliği emret ve cahillerden yüz çevir. A'râf ; 199

“Ben, ancak güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim.” (bk. Muvatta, Husnü'l Halk, 8; Müsned, 2/381) hadisine gelince: 

Bilindiği gibi, her peygamber (a.s.) kendi ümmetine güzel ahlâk dersi vermiş, onları Allah’ın râzı olacağı ahlâk modeline göre yetiştirmeye çalışmıştı.

Peygamberimiz (asm.) ise, bu güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildi. Yâni, Âdem aleyhisselam ile başlayan bir dersin, en mükemmel tarzını göstermek, en ileri seviyesini vermek için vazifelendirildi. Zira en büyük ilâhi ferman Ona (a.s.m.) nazil olmuştu.

 

Biz hep İYİ'lerden yana olduk. İyilik İnsanlar arasında yakın, dolaysız ilişkiler kurulabileceği şanısını yaratır.

İYİ ise iyilik yaparak olunan değil, adım adım kurulan bir şeydir. Kabullenmek değil, uzlaşmazlığı ifşa etmek, uzlaşmazlığın acısını hafifleterek reddetmek değil, onun büründüğü biçimleri aşikâr kılmaktır.

İyilikle mazlumu yüceltmek değil, mazlumu üreten sisteme çomak sokmaktan her daim geri durmamaktır. Yükümlülüktür, insana yakışır, hakça bir düzeni gerçekleştirme yükümlülüklerini taşıma gayretleriyle oluşturulur, kökleştirilir. Canlı cansız her şeyle canlı bir teması esas alır. Kimsenin hiç korkmadan farklı olabileceğini teslim etmeye yönelir iyi, gidereceği farklılıksa farklı olabilmenin bir avuç insana bahşedildiği ayrıcalıklardır.

Her kimkiBayrağımız, Sancağımız ve Milletimizin Ülküsü Fertleri ve Güzel Türkiye'miz için fedakarca çalışırsa biz hizmetkarı oluruz.

Aksi durumda da eleştirir, elimizden geldiğince “İyilik yap denize at” şiarıyla vicdanları rahatlatan, yaşanan tüm şiddet ve acımasızlıklara karşı dururuz.

Sosyal Bilgiler Öğretmenimizde sosyal medyada isyan ederek,

“İYİ GÜN DOSTLARI, AKIL DAĞITILIRKEN, ÇIKARCI YERİNDEN TOPLAMIŞLAR DA.....

ŞEREF DAĞILIRKEN NEREDEYDİLER ACABA?

Cevabını bilen yoktur herhalde kendilerinden başka.. 😄😄😄” insanları bir kez daha iyi olmaya davet etmektedir.

Bazen doğruları yamuk gösterirler adama, Bazen de yamukları doğru, yalanları da gerçek gösterirler insanlara...
            O yüzden dikkatli olmak lazım hayatta...

O yüzden Sorgulamak araştırmak lazım gelir…

Bizden sonrakilere bırakacağımız en büyük armağan sorgulama yeteneğidir. Her söylenilene inanmamak,  dijital dünyada ve kendi çevresinde İYİ ‘yi, iyiliği  kendi arayıp bulmaktır…

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.