banner1

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

                Ne yazayım diye zaman zaman düşünüyorum. Ama o kadar çok yazılacak konu var ki, hele gündem ile yazmak istiyorsan.             

Türkiye de gündem öyle hızlı ilerliyor ki insan ne yazacağını bilemiyor. Ama biz yine de gündemden bir konuyu yazalım. 

                Ümit Özdağ ve İyi parti. 

                Sevgili arkadaşım Ahmet Hakan’ın programında Özdağ. İYİ Parti ile ilgili birkaç açıklama yaptı. Bunların en önemlisi İstanbul il başkanı Buğra Kavuncu hakkında fotocu  dedi. Ya da buna yakın bir şeyler söyledi. Bu bizde malumun ilanı gibi bir şey idi. Yani şahsen bende hiç heyecan uyandırmadı. Çünkü İyi Partinin ta kuruluşundan, Anadolu’da örgütlenmesine kadar bir proje partisi olduğu idi. 

                Olaylara bakış açısı, örgütlenme zamanında Anadolu’da malum kesimin karşılamaları ağırlamaları, uğurlamaları ve genel başkanın söylemleri, bu çağrışımı bende hep  uyandırdı. 

Sonra millet ittifakının yanında saf tutması bizdeki bu görüşü kuvvetlendirdi. Hele mecliste HDP’li bayan bir vekilin OTURUN YERİNİZDE, BİZİM SAYEMİZDE MECLİSTESİNİZ… gibi söylemine bile ses çıkaramayan bir İYİ PARTİ. Anadolu da kendilerini vatan sevdalısı, vatan fedaisi gibi gösteren İyi Partinin CHPKK diye nitelenen millet ittifakında bulunmasının  açıklamasını da asla ciddi olarak bu millete  yapamıyor. 

                Bunun sebebi sadece Tayyip Bey düşmanlığı mı, yoksa birilerinin ince hesabı mı bilemiyoruz. Tarih bunu bir gün yazar. Ama benim düşüncemi sorarsanız kesinlikle ince  bir hesap. Tıpkı Davutoğlu’nun Gelecek Partisi, Babacan’ın Deva Partisi gibi. Benim eski partim olan Saadet Partisi gibi . Hepsi şer cephesinde birleşti. Tayyip Bey iktidardan gitsin de ne olursa olsun. Tıpkı ittihat ve terakki partisinin Abdülhamit git sinde ne olursa olsun dedikleri gibi.  Hani hep anlatılır, ittihatçı bir paşaya sorarlar, Abdülhamit i tahtan indirdiniz şimdi ne yapacaksınız? Paşa gayet samimi valla biz onu hiç düşünmedik idi. Ne yapacağımızı biz bile bilmiyoruz der. 

                Millet ittifakının safındaki tüm partiler aynı mantık ta. Çarşı gurubu gibi, Tayyip bey in yaptığı tüm icraatlarına karşılar. Ama yerine koyabilecekleri hiçbir politikaları yok. 

                Türkiye ateş çemberi içinde, Suriye, Irak, İran, Rusya, Yunanistan, dört tarafımız düşmanlarla çevrilmiş, hepsi Sevr’i hatırlayıp dört koldan sahiplerinin ipine bağlı olarak bir ağızdan bağırıyorlar. Birde onların yerli işbirlikçileri var ki evlere şenlik. Onlar bu düşmanlardan daha düşman olarak bu güzelim ülkenin güzelim insanlarına topraklarına aynı sahipleri gibi havlıyorlar. Ama bu milleti bilmiyorlar. Bu millet Karadeniz gibidir. Bir coştu mu, onu ne yerli, nede yabancı hainler durdurabilir. Tıpkı Çanakkale de olduğu gibi, 15 Temmuz da olduğu gibi.  

                Şunu herkes bilsin. Bize bu ülke dar geliyor. Libya da, Suriye de, Azerbaycan da, Kıbrıs ta bulunmamızın nedeni budur. Ama biz batılılar gibi yağma yapmaya değil, onarmaya, Türkün adaletini tüm dünyaya göstermeye gidiyoruz. MAZLUMLARIN GÖZYAŞLARINI DİNDİRMEYE GİDİYORUZ. GELECEĞİNİZİ BİLİYORDUK diye bizi bekleyenlerin umudunu boşa çıkarmamak idin oralardayız.  Sade oralarda mı? Tabii ki hayır, Afrika da, Orta Asya da Balkanlarda, Orta doğu da velhasıl mazlum olan ve Türkiye’yi çağıran her mazlum  ülkede varız ve var olacağız. Çünkü uzun ince bir yolumuz var. Bu yol çileli, çileli olduğu için emek istiyor, çalışma istiyor, bazen kan, bazen can istiyor. Ama en önemlisi sevda istiyor. Vatan sevdası istiyor. Ezan sevdası istiyor, bayrak sevdası istiyor.  

                Ha bu ara aramızda bu yola ayak uyduramayanlar yok mu? Çok, kimi para, kimi makam, kimi şöhret için bu davanın içine bir şekilde sızmışlar. Ama onlar inanın ayıklanacak. Ya reis i anlayacaklar, bu sevdaya için  çalışacaklar, ter akıtacaklar, ya da birkaç ihale, birkaç şöhret ve makamdan  sonra yok olacaklar. Dayanamaz, dayanamayacaklar. Ya Musab bin Ümeyr olacaklar.(Bu ara kendini bilmez biri sahabe Musab bin Ümeyr ile ilgili bir tivit atmış ve cehaletini orta yere koymuş, cahil işte ne yapsa yeridir. Muhatap almaya değmez) Ya da buraya kadar deyip gidecekler. Ama bu ulvi davaya katılım daha fazla olacak, biz artık bu mazlum ümmetin kaderindeyiz. Ya huzuru bu mazlumlara hediye edeceğiz ya da bu uğurda şehadet şerbetini içeceğiz. Mesele bu kadar basit.  

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.